ÜRETEN VE PAYLAŞAN BİR SUSURLUK

15.12.2017 Cuma

Sayın Üyelerimiz ve Susurluk Kamuoyu !

Önceki haftalardaki yazılarımıza ek olarak bu hafta biraz ekonomik gelişmelerden,Susurluk ekonomisinden bahsetmek istiyorum.

Enflasyonumuz yıllık bazda                             % 09.58,

İşsizlik oranımız yıllık bazda                            %10.50,

Tarım Ürünlerindeki üretim hacmi yıllık bazda %00.66 

Ekonomiye duyulan güven                                %66.67 olarak gerçekleşmiş bulunmaktadır.

Yalnız son üç ayda ekonomide duyulan tüketici güven endeksinde %07.00,%02.70 ve %04.60 oranlarında gerileme gözükmektedir.

İlimizin ekonomik göstergelerini de incelediğimizde Tarım Ürünleri Üretiminde,İşgücüne Katılım Oranlarında,İstihdam Oranlarında Türkiye Ortalamasının altında gözükmektedir.Bu durumda da bizlere önemli görevler düşmektedir.

Susurluk Ticaret Odası olarak öncelikle potansiyelimizin ne olduğunu ortaya koyacağız,sonra da bu potansiyelimizi elimizdeki fırsatlarla,dezavantajlarımızı avantaja çevirerek Susurluk’taki firmalarımızın üretim kapasitelerini,istihdam oranlarını arttırmayı planlıyor ve hedefliyoruz.

Böylelikle yeni yatırımları ilçemize çekmeyi,gençlerimizin Susurluk dışına göç etmelerini önlemeyi,kadınlarımızı üretime kazandırmayı,gizli işsizliği de ortadan kaldırarak toplumun refah düzeyini arttırmayı istiyoruz ve bu konuda çalışmalarımızı daha da hızlandırmayı düşünüyoruz.

Kurum olarak da yaptığımız çalışma ve etkinliklerimizi odamızın Resmi Web Sitesinde yayımlanmaktadır.Susurluk için fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle de paylaşmanızı istiyor ve talep ediyoruz.Bunun için odamızın web sitesini kullanabilir,yazılı olarak kurumumuza iletebilir,ziyaretlerle talepte ve paylaşımda bulunabilirsiniz.Bunun için  hem yönetimlerimiz,hem de personelimiz sizlerle bir arada bulunmaktan memnuniyet duyacaktır.Bunun için çeşitli etkinlik ve toplantılar da planlayıp gerçekleştireceğiz.

Basınımızla aylık toplantılarımızı gerçekleştirmeye başladık.Ayrıca size ulaşmak için de yerel basınımızda bize yardımcı ve destek olacaktır.

Toplumumuzun nabzını ölçmek için birtakım araştırma ve anketler düzenleyeceğiz,birtakım toplantılar yapacağız,bunların sonuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Bizim çalışmalarımız,toplumumuzun duyarlılığı,el birliği ile  hep birlikte daha iyi,daha güçlü,daha müreffeh ve mutlu,üreten,paylaşan bir Susurluk dileğiyle……………….