SUSURLUK AĞLIYOR

14.09.2017 Perşembe

Geçen hafta odamızın internet sitesinde kendi köşemde ilk yazımı yazmıştım.Yoğun kar yağışı altında geçen bir haftadan sonra tekrar merhaba diyerek sözlerime başlıyorum.

Gerçi makale yazmaya pek alışık değilim ama,gerek ilçemizin nabzını tutabilmek,gerekse de kurumumuzu topluma anlatabilmek,sizlerle bir şeyler paylaşabilmek adına bunun yararlı olabileceğini düşündüm.

Kurumumuz,1994 tarihinden itibaren faaliyette olup;2015 yılına kadar binasını yapmış, personel ve teknolojik  altyapısını kurmuş ve uluslar arası standartlarda olma kriterini taşıyarak akreditasyon belgesini almaya hak kazanmıştır.Kurumumuz bu günlere gelinceye kadar kiralarda gezmiş,bir hayli sıkıntılar yaşamış,fakat siz değerli üyelerimizin çabaları ile bugünlere gelebilmiştir.

Kurumumuzun hak ettiği bu başarı belgesini, sizlerin adına akreditasyon kurulumuz ile birlikte 3 Şubat 2016 Çarşamba günü TOBB’de düzenlenecek tören ile alacağız. Bu başarı aslında sizlerin başarısı. Akreditasyon Belgesi törenini TOBB İnternet sitesinden TOBB TV Portalından canlı olarak izleyebilirsiniz.

Tabii bu belgeyi alıyor olmamız her şeyin bittiği anlamına gelmiyor.Tam aksine bizlere daha çok sorumluluk yüklüyor.Susurluk Ticaret Odası ve Susurluk Ekonomi Hayatı’na ait bütün sorumluluklar,haliyle bizlerin omuzlarına yüklenmektedir.

Bizler,ailemiz (üyelerimiz) ve Susurluk toplumunun desteği ile Susurluk’umuzun değerlerini ön plana çıkarmayı,değerlerimize ve varlıklarımıza sahip çıkmayı,bu varlıklarımızı toplumumuzun hizmetine sunarak istihdam yaratmayı,bu amaçla da kalkınmayı sağlayarak toplumumuzun refahını arttırmayı kendimize görev ve vazife ediniyoruz.

 Aynı zamanda 21 Ocak 2016 Perşembe günü Merhum Vehbi Koç’un torunu,Rahmi Koç’un oğlu,Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’u 56 yaşında,hayatının baharında kaybettik.Mustafa Koç’un vefatı İş aleminde,Sanat,Kültür ve Spor aleminde de büyük üzüntü yaşattı.

Mustafa Koç,dedesinden ve babasından devraldığı bayrağı oldukça ileriye taşımış genç bir yöneticiydi.Mustafa Koç,aynı zamanda iyi bir aile babasıydı.Mustafa Koç’un naaşı 24 Ocak 2016 Pazar günü Zincirlikuyu Mezarlığında dedesinin yanına defnedildi.

Mustafa Koç’un kendisine Allah’tan rahmet,Ailesine,Koç grubuna,Ekonomi Hayatına,Sanat,Kültür,Spor Camialarımıza başsağlığı diliyorum.Mekanı cennet olsun.

Sayın Susurluk Halkı !

Sizlerden Susurluk Ticaret Odası’nın resmi web sitesini,facebook hesabını takip etmenizi istiyorum.Ayrıca resmi web sitemizde görmek istediklerinizi,değişiklik taleplerinizi odamıza iletmenizden memnuniyet duyarım.  

01 Şubat 2016 Pazartesi günü yerel basın ve köşe yazarlarımızla bir basın toplantısı yapmayı planlıyorum.

Bu basın toplantısında 2015 yılındaki etkinliklerimiz hakkında bilgi vereceğim.Aynı zamanda bugünden planladığımız 2016-2019 yıllarına ait faaliyet planlarımızı kamuoyu ile paylaşacağım.

 Ayrıca bu basın toplantılarını her ay yapmayı planlıyorum.Bu toplantılar sayesinde kamuoyundan gelen talep ve dilekleri,şikayetleri almayı,kurum olarak bu konuların üstüne nasıl eğileceğimizi,kimlerle çalışmalar yapmamız gerektiği konusunda söyleşi ve muhabbetlerimizi yapmayı planlıyoruz.Gerektiğinde arzu ederlerse de bu toplantılarımıza karar alıcı mekanizmaları da dahil etmeyi planlıyorum.

Bir hafta sonra görüşmek dileğiyle saygılar sunuyorum.