500 SANAYİ KURULUŞU

İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968 yılından bu yana her yıl kamuoyuna sunulan “ Türkiye’nin 500 Sanayi Kuruluşu” araştırması,sanayimize ve ekonomimize ilişkin önemli referans niteliğindedir.Türk Sanayi Sektöründeki gelişmeleri yansıtan çalışma,aynı zamanda araştırmaya katılan kuruluşların yurt içi ve yurt dışı tanıtımına da katkıda bulunmaktadır.

       2015 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’na katılabilme alt sınırı üretimden satışlarda 70 milyon TL olarak tespit edilmiştir.Büyüklük sıralamasında temel kriter olarak alınan net üretimden satış verilerinin Kurumlar Vergisi Beyannamesi  ( E-Beyanname) ile tutarlı olması gerekmektedir.

      Üretimden Satışı 70 milyon TL’yi aşan ve 2015 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasına katılmak isteyen,Susurluk İlçesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren firmaların;

      www.iso500.org.tr adresinde yer alan  “Anket Kullanıcı Girişi” uygulamasını kullanarak anket bilgilerini doldurmaları ve mali mühür uygulaması ile  Kurumlar Vergisi Beyannamesi  ( E-Beyanname)  4 Mayıs 2016 tarihine kadar yüklemeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar “Anket Kullanıcı Girişi” uygulamasını kullanarak e-beyannamelerini yüklemeyen firmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

      Üyemiz olsun veya ilçemiz sınırları içerisinde olup üyemiz olmayan firmaların,sanayi sektörüne yönelik tek ve en önemli araştırma niteliğinde olan  “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması”na katılımlarını bekler,çalışma hayatınızda başarılar dileriz.