İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONFERANSI

    Ülkemizde 1987 yılından bu yana her yıl 04-10 Mayıs tarihleri arasında “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” olarak kutlanmaktadır.Bu kutlamalar kapsamında  da T.C.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından etkinliklerde düzenlenmektedir.

     Birçok ülkeden alanlarında öncü akademisyenlerin,uzmanların,ulusal ve uluslar arası kuruluşların ,meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin katılımı ile 08-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında,İstanbul’da Haliç Kongre ve  Kültür Merkezi’nde 8.Uluslar arası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferans’ı düzenlenecektir.

     Konferans kapsamında Bilimsel Danışma Kurulu tarafından belirlenen “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” ana teması ile 36 farklı konu başlığında tartışma ve iyi uygulama örnekleri paylaşılacaktır. Birçok ulusal ve uluslar arası uzman,akademisyenlerin katılımı ile ekonomik ve sosyal boyutları bakımından ülkemizde ve dünya gündeminde bulunan Meslek Hastalıkları konusunda çalışmalar dile getirilecektir.

     Konferans ile eş zamanlı olarak Türk İş Sağlığı ve Güvenliği (TOS+H Expo) Fuarı düzenlenecek,kurum ve kuruluşlar,firmalar ürünlerini bu fuarda sergileyebileceklerdir.

     İş Sağlığı ve Güvenliği alanında uzmanların görüşlerini almak,son gelişmeleri öğrenmek,iyi uygulamaları dinlemek ve öğrenmek adına konferansa katılımınız büyük önem arz etmektedir.

     Konferans’a katılım ücretli olup,ilgili detaylar,ücret ve konu bilgileri,kayıt işlemlerine;

     http://www.tioshconference.gov.tr adresinden öğrenilebilir.