Sıfır Faizli Kosgeb Kredileri

       50.000,00.-TL üst limitli,12 ay ödemesiz,geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli (3 yıl) vadeli KOSGEB "Sıfır faizli"İşletme Kredi Desteği için başvurular bugün saat 09.00'da başlamış olup,21 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 24.00'de sona erecektir. Kayıt ve güncelleme işlemleri,başvuru sürecinde de devam etmektedir.Başvuru işlemleri için http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresini kullanabilirsiniz.

       İşletmelerin KOSGEB Veri Tabanına göre kayıtlarının güncel olması gerekmektedir.Aynı anda güncelleme ve başvuru yapıldığından,sistemde hatalar ve gecikmeler oluşabilmektedir.İşlemler süresiz olarak devam etmektedir.

       Kredi onaylama sürecinde başvuru sırasına göre herhangi bir öncelik söz konusu olmayıp,başvurular tamamlandıktan sonra sistem,başvuru sahibi işletmeleri,değerlendirme kriterlerine ve TÜİK verilerine göre İl Kotaları çerçevesinde sıralayacaktır.Bu aşamada KOSGEB İl Müdürlüklerine başvurulmasına gerek bulunmamaktadır.

      Programda;

      Akbank TAŞ.,

      Denizbank AŞ.,

      T.C.Garanti Bankası AŞ.,

      T.Halk Bankası AŞ.,

      T.İş Bankası AŞ.,

      Finansbank AŞ.,

      T.Vakıflar Bankası AŞ.,

      Yapı ve Kredi Bankası AŞ.,

      KGF,

bulunmaktadır.Destek başvurusunun onaylanması Bankalar için bağlayıcı olmayıp,Bankalar kredi verip vermemekte ve verecekleri kredei miktarını belirlemekte kendi mevzuat ve değerlendirmeleri doğrultusunda hareket edeceklerdir.