KOSGEB Kredi Desteği Başvuruları

Kategori: Oda Duyuruları Gösterim: 1585

 2016 Yılı Kasım – Aralık ve 2017 yılı 20 Şubat 2017 tarihine kadar KOSGEB Kredi Desteğine başvurmuş olan mükelleflerimizin ve üyelerimizin,başvuru sonuçları www.kosgeb.gov.tr adresinde yayımlanmıştır.Başvurunuzun sonucunu bu adresten öğrenebilirsiniz.

 2017 yılı Sıfır Faiz Kredi Desteğine başvurup olumlu sonuç almış firmalarımız;

  01.sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden giriş yapılarak başvuru sonuç belgesinin çıktısı alınacak ve KOSGEB’in anlaşmalı olduğu bankaların birisine başvuru yapılacaktır.

  02.İşletmenin başvurusu banka tarafından mevzuatlar doğrultusunda değerlendirilecek,başvurusu uygun bulunan firmaların ön onay işlemi banka tarafından yapılacaktır.

  03.Bankanın olumlu bulup ön onay belgesini verdiği firma,kayıt ve onay işlemleri için KOSGEB Müdürlüğüne gidecektir.

  04.KOSGEB Kaydı bulunmayan veya 2015 yılı beyannamesi verilmemiş olan firmalar,kayıtlarını yaptıracaklar,beyannamelerini verip kayıtlarını güncelleyecekler ve bu işlemlerden sonra ön onay ile birlikte başvuracaklardır.

 05.KOBİ Bilgi Beyannamesi bulunan,fakat eksik ve hatalı bilgileri bulunan firmaların,bu hatalı verileri düzeltmeleri,eksik verileri tamamlamaları için kendilerine sure tanınacak ve başvuruları yapılmış kabul edilecektir.

06.Beyanları resmi beyanlarla uyumlu olan veya uyumlu hale getirilen işletmelere onay uygunluk belgesi verilecek.Bu belge,firmanın KOSGEB Desteklerinden yasaklı olmayan işletme belgesi olarak işlem görecektir.

07.Bankanın istediği belgeler Bankaya iletilerek kredinin tahsis süreci başlatılacaktır.

08.Kredisi uygun bulunan İşletme için Banka Onay Yazısı verilecek ve KOSGEB’e bildirilecektir.

09.KOSGEB’in son onayı ile firma kredisini kullanabilecektir.