Türk-Katar İş Forumu

Kategori: Oda Duyuruları Gösterim: 114

Katar Hükümeti tarafından uygulanan ekonomik politikalar temel olarak,ülkenin zengin yeraltı kaynaklarının da yardımıyla hızlı bir kalkınma süreci yakalamayı,dışa açık ve dünya ile bütünleşmiş bir ekonomi yaratmayı,güçlü ve aktif bir özel sektör oluşturarak ekonomide kamu kesiminin baskın rolünü azaltmayı amaçlamaktadır.

Türkiye ile Katar arasındaki ticaret hacmi 2016 sonunda petrol ve türevleri hariç 710 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Müteahhitlik firmalrımızın bugüne kadar Katar’da üstlendikleri projelerin değeri 11,6 milyar dolar düzeyindedir.2022 Dünya Kupası ve 2030 Katar Ulusal Vizyonu çerçevesinde gerçekleştirilmesi gündemde olan alt ve üstyapı projeleri firmmalarımız için yeni fırsatlar yaratmaktadır.Ülkemizde önemli yatırımları olan Katar sermayesinin Türkiye’ye olan ilgisi artmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 15-17 Ocak 2018 tarihleri arasında Katar’a bir ziyaret program gerçekleştirilecektir. Program kapsamında Türk-Katar İş Forumu; altyapı, elektrikli cihazlar, sanayi plastik ürünleri, gıda ve tarım, lojistik, inşaat, bilgi teknolojileri (güvenlik sistemleri), makine ve teçhizat, cam ve züccaciye, tarım makineleri, bebek-yetişkin bezi, enerji hizmetleri, ilaç ve tıbbi cihazlar başta olmak üzere çeşitli sektörlerde Türk ve Katar firmaları arasında iş görüşmeleri ve tesis ziyaretleri gerçekleştirilecektir.

Programa katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere; organizasyonu gerçekleştirmek üzere TOBB tarafından görevlendirilen GOLDEN BAY TURİZM YATIRIMLARI AŞ. – Yapı ve Kredi Bankası Rumeli Caddesi Şubesi TR12 0006 7010 0000 0025 2595 55 numaralı TL hesabına 3.000,00.-TL ön avans bedeli ödemeleri gerekmektedir.Katılım bedelinin kesinleşmesi takiben,bakiye tutar ziyaret öncesi katılımcılardan talep edilecektir.

Ziyarete katılmak isteyen firmas temsilcilerinin http:/katar.tobb.org.tr adresinde yeralan başvuru formunu doldırmaları, yüksek çözünürlüklü ve “jpeg” formatında bir fotoğraf,pasaportun renkli kısmı ve avans bedelinin ödendiğini gösteren dekontun da This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine en geç 10 Ocak 2018 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.

Kişi başı organizasyon giderleri katılımcı sayısına göre tespit edileceğinden,katılım teyidini belirtip ön avans bedelini yatırmış olan firmalarımızın ziyaretten vazgeçmeleri halinde ön ödemenin iadesi için 05 Ocak 2018 tarihine kadar yazılı olarak TOBB’a bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

Ziyaret ile ilgili program, kesinleştiği zaman ilan edilecektir.